Діоксид цирконію в стоматології

Оксид цирконію! Чому не металокераміка?

Поява металокераміки більше 40 років тому, здавалося, знімає всі питання в протезуванні, як фронтального, так і жувального відділу зубного ряду.

Але досвід використання металокерамічних коронок виявив ряд істотних недоліків. Найбільш значимі з них можна виділити в три групи: 

  • Обмежена естетика. Натуральні зуби мають певну прозорістю. Технологія виготовлення металокерамічних коронок передбачає, що всередині є металевий каркас. Саме метал не дозволяє виглядати таким коронкам максимально природно. Він не пропускає світло, як це відбувається в натуральних зубах. Крім того, метал має насичений темно-сірий колір, тому його необхідно замаскувати, заховати всередині коронки. Це обмежує створення верхнього керамічного шару, який і забезпечує красу штучного зуба. Зуб часто виглядає бочкоподібним. Як вихід з цього становища, лікар для створення достатнього місця для металу,  опаку і безпосередньо кераміки, змушений нещадно препарувати зуб. 
  • Зміна ясен навколо металокерамічних коронок. Багато пацієнтів скаржаться на темний ободок близько ясен, інші на зміну кольору (синюшність, почервоніння) самих ясен навколо металокерамічних коронок. Причиною є наявність металевого каркасу, який має негативний вплив на навколишні тканини. Потрібно пам'ятати, що ротова рідина людини - електроліт. Як поводиться метал в середовищі електроліту? .... Відповідь знають всі. Природно, що такі зміни відбуваються не у всіх, але кількість звернень з такими скаргами дуже велике.
  •  Розвиток алергічних реакцій. З кожним роком у всьому світі збільшується число людей, які страждають від алергічних реакцій. Та ж тенденція простежується і в стоматології. Кількість пацієнтів з непереносимістю сплавів, використовуваних для протезування, зростає. Більш того, з'являються пацієнти, у яких виявляється алергічні реакції на благородні метали (золото-платинові, золото-паладієві і ін.) Протезування таких пацієнтів металокерамічними коронками протипоказано. Вищевказаних недоліків позбавлені безметалеві конструкції. Вони володіють прозорістю схожою з природними зубами, а відсутність металу робить фактично непомітною  межу  переходу коронки і зуба.

Анатомічні коронки з діоксиду цирконію: естетична надійність.

Розвиток новітніх технологій взагалі і розробок в такому напрямку як робота з діоксидом цирконію продовжують дивувати і радувати лікарів-стоматологів у всьому світі.

Для фрезерування анатомічних коронок з діоксиду цирконію вже кілька років використовується матеріал Full Contour Zirconia, BruxZir.

NexxZr - це нова генерація біокераміки на основі діоксиду цирконію, стабілізованого оксидом ітрію, що застосовується для фрезерування анатомічних коронок.

На сьогоднішній день у стоматологів ортопедів є величезний арсенал засобів для відновлення дефектів зубного ряду у пацієнтів безметаловими  конструкціями. Широко застосовуються конструкції з пресованої кераміки, кераміки на каркасі з діоксиду цирконію та фрезеровані анатомічні коронки з діоксиду ціркнія.

Говорячи про естетику, транслюцентність і міцністі, скажемо наступне:

  • міцність конструкції 1100мПа дозволяє її використання для виготовлення протяжних мостовидних конструкцій при включених дефектах зубного ряду до двох зубів в дистальному і трьох зубів у фронтальній ділянці зубного ряду,
  • транслюцентність матеріалу близька до здатності пропускати світло пресованої керамікою, що видно як при проходженні через коронку природного, так і штучного світла. Це властивість діоксиду цирконію NexxZr сприяє виготовленню естетичних конструкцій.

Що стосується етапів виготовлення фрезерованих анатомічних коронок і мостовидних протезів, хочеться відзначити, що комп'ютерне моделювання і фрезерування значно спрощує процес отримання готової роботи з точки зору часу, а також максимально підвищує точність конструкції без втрати естетики.

В результаті пацієнт отримує функціональну, естетичну та надійну конструкцію, лікар гарантований від претензій пацієнта щодо можливих відколів або розломів конструкції.

Техніку, для того щоб отримати каркас, потрібно тільки виготовити розбірну модель, модель антагоністів і надати для комп'ютерного моделювання прікусні валики. У разі отримання відбитків за допомогою лицевої дуги,  для комп'ютерного моделювання потрібно надати настройки артикулятора.  І ще обов'язково вказати колір і особливості майбутньої реставрації.

Наступним етапом є поверхневе фарбування протеза спеціальними барвниками для цирконію з подальшим нанесенням глазурі. Випал цих етапів проводиться в печі для випалювання кераміки за програмою, вказаною в інструкції виробника барвників.

Використання новітніх технологій і розробок в області матеріалів для ортопедичної стоматології на сьогоднішній день дозволяє нам виготовити надійні, функціональні і естетичні конструкції, які відповідають світовим стандартам і при цьому дають лікарям найцінніше - подяка їх пацієнтів.

Насколько полезна была эта статья?
5.0
Средняя оценка
3 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0

Публикации по теме