Щодо сплати податку на додану вартість при наданні стоматологічних послуг

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ТОВ "Три-Денс" від 19.03.99 N 53 щодо сплати податку на додану вартість при наданні стоматологічних послуг і повідомляє наступне.

Відповідно до підпункту 5.1.8 статті 5 Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" від податку на додану вартість звільняються операції з надання послуг по охороні здоров'я, згідно з переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1602 встановлено, що операції з надання послуг з охорони здоров'я (у тому числі медико-санітарної допомоги, судово-медичної і судово-психіатричної експертизи) закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг незалежно від джерел покриття їх вартості, звільняються від оподаткування податком на додану вартість, крім послуг за переліком згідно з додатком.

Оскільки у цей Перелік стоматологічні послуги не включені, то у разі надання даних послуг закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг, вони звільняються від податку на додану вартість. При цьому суми податку на додану вартість, що сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та основних фондів і нематеріальних активів, необхідних для надання стоматологічних послуг, відносяться відповідно до складу валових витрат виробництва (обігу) та на збільшення вартості основних фондів і нематеріальних активів і до податкового кредиту не включаються.

Поряд з цим пунктом 12 вищезазначеної постанови передбачено, що медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах з поліпшеним сервісним обслуговуванням не звільняється від оподаткування податком на додану вартість. Визначення критерію поліпшеного сервісного обслуговування у медичних закладах належить Міністерству охорони здоров'я України.

Заступник Голови
Г. М. Оперенко

Насколько полезна была эта статья?
0
Средняя оценка
0 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0