Оподаткування ПДВ операцій з надання послуг з охорони здоров'я

ДПА України розглянула лист приватного підприємця щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання послуг з охорони здоров'я і повідомляє таке.

Відповідно до пп. 5.1.8 ст. 5 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" звільняються від оподаткування податком на додану вартість послуги з охорони здоров'я згідно з переліком, встановленим КМУ, закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг.

Постановою КМУ від 05.10.98 р. N 1602 шляхом виключення встановлено, що операції з надання послуг з охорони здоров'я (у тому числі медико-санаторної допомоги, судово-медичної та судово-психіатричної експертизи) закладами охорони здоров'я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання таких послуг незалежно від джерел покриття їх вартості, звільняються від обкладання ПДВ, крім послуг за переліком згідно з додатком.

При цьому суми ПДВ, що сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та основних фондів і нематеріальних активів, необхідних для їх надання, відносяться відповідно до складу валових витрат виробництва (обігу) та збільшення вартості основних фондів і нематеріальних активів і не включаються до податкового кредиту.

Оскільки діючим законодавством, зокрема Законами України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про власність", "Про підприємництво", "Про підприємства в Україні", гарантовано рівні права та можливості для діяльності підприємств, організацій, суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, то незалежно від факту приналежності до однієї із форм (державна, приватна чи інші) та за умови наявності спеціального дозволу (ліцензії) на відповідний вид послуг з охорони здоров'я, який знайшов відображення у вищезазначеній постанові КМУ, на таку послугу може застосовуватися пільговий режим оподаткування.

Підсумовуючи вищевикладене, а також враховуючи те, що до переліку не включені стоматологічні послуги, то за умови наявності відповідної ліцензії такі послуги звільняються від ПДВ незалежно від того, яку форму власності має суб'єкт підприємницької діяльності, який надає ці послуги.

Насколько полезна была эта статья?
0
Средняя оценка
0 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0