Мер Тернополя не має коштів для зубів, які мали б лежати на полиці

Міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням надати цільове адресне фінансування для ліквідації або зменшення черги пільгових категорій населення на безкоштовне зубопротезування. Для надання допомоги 9516 особам потрібно близько 10 млн грн.
Як повідомили у прес-службі Тернопільської міської ради, згідно чинного законодавства, Україна гарантує 13-ти категоріям громадян пільгове зубне безкоштовне протезування. Усім пільговим категоріям, окрім осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I-III кат.), надається зубопротезна допомога (в тому числі ремонт та реставрація зубних протезів) з місцевого бюджету.
Проте бюджет міста забезпечує лише 5-8 % осіб від сформованої черги (в залежності від категорії). Так, у 2009 році було виділено 373,5 тис. грн. а у 2010 році 400 тис. грн., завдяки яким вдалось допомогти 1670 мешканцям в 2009 році та 1860 тернополянам в 2010 році відповідно.
У зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями міста, відсутністю фінансування з Державного бюджету та широким колом осіб, які належать до пільгових категорій – виникла черга з 9516 осіб, які потребують зубопротезної допомоги. Це спричиняє потік справедливих звернень і скарг цих громадян. По деяким пільговим категоріям тернополяни чекають 8-9 років.
Також Сергій Надал звернувся до голови Тернопільської обласної ради та голови Тернопільської обласної державної адміністрації з ініціативою розроблення та затвердження обласної комплексної програми із зубопротезної допомоги для пільгових категорій населення

Источник: provse.te.ua

Насколько полезна была эта статья?
0
Средняя оценка
0 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0