Уряд розпочав розробку програми ЛІКИ УКРАЇНИ.

Прем'єр-міністр повідомила, що нині уряд планує навести лад у системі тендерних закупівель лікарських препаратів на державне замовлення. Особливу увагу Юлія Тимошенко приділила державним закупівлям лікарських препаратів, зазначивши, що саме вони врегульовують цінову політику на ринках. Уряд відмінив результати всіх тендерів щодо закупівлі лікарських препаратів у 2005 р. за рахунок Державного та місцевих бюджетів.

Про це повідомила журналістам Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, коментуючи результати розгляду урядом програми "Ліки України".
- Ми зараз прийняли рішення, відміняємо всі ці тендери і починаємо проводити нові тендери, які зможуть дати населенню дешеві та якісні ліки, - зазначила глава уряду. Аналіз цих тендерів виявив великі порушення.
- Закуплено не ті препарати, які потрібні державі. Це менш ефективні препарати, закуплені по дуже високій вартості, на 20-40% дорожче, - підкреслила глава уряду, зауваживши, що саме державні закупівлі є чинним регулятором цінової політики на українському ринку лікарських препаратів.

За даними МОЗ України, щороку на українському ринку продаються ліки на суму 2,5 млрд грн. При цьому 50% лікарських засобів закуповується за бюджетні кошти. Приблизно в рівних частинах - по 700 млн грн - на ці цілі виділяється фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Насколько полезна была эта статья?
0
Средняя оценка
0 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0