WIROCER: клінічне перевірений хромо-нікелевий сплав (призначення та переробка)

При розробці хромо-нікелевих сплавів фірма BEGO використала досвід понад 30-ти минулих років. Все почалося з металокерамічної системи Вірон, яку BEGO ввела у світову практику у 1968 році як нову технологію. Сплави на нікелевій основі для металокерамічного протезування швидко увійшли у міжнародну практику.

Вирішальними при цьому стали низька ціна та високі якості матеріалу цієї групи сплавів. В розпорядження зубного техніка надавався не лише сам сплав, а й комплексна, дуже надійна система обробки з взаємно узгодженими матеріалами та приладами. BEGO широко відома сьогодні у світі як один з провідних продавців хромо-нікелевих та хромо-кобальтових сплавів. Зважаючи на їх добрі клінічні властивості, ними можна замінити у більшості випадків благородні метали - і особливо сплави зі зменшеним вмістом благородних металів. WIRON став тепер у цілому світі синонімом сплавів, вільних від дорогоцінних металів. WIROCER є добрим подальшим розвитком хромо-нікелевих сплавів і особливо ціниться пацієнтами, які розуміються на ціні.

Біосумісність

Біологічна сумісність WIROCER з природною тканиною є надзвичайно великою. Сплави з неблагородного металу BEGO, такі як WIRON, WIROBOND або WIROCER, клінічно випробувані та добре зарекомендували себе у всіх відношеннях. Надійність протезування науково перевірялась протягом багатьох років і одержала добру оцінку. Це підтверджують численні дослідження втрат маси металу з неблагородних сплавів BEGO.

Відмінні антикорозійні властивості WIROCER пояснюються вмістом хрому та молібдену. Завдяки обидвом елементам матеріал залишається у роті пасивним, це значить, що він сам захищається пластами окислу. WIROCER вміщає 220/o хрому та 9% молібдену. З цього виходить, що на коронках та містках не виникає корозійних явищ навіть при довгорічному користуванні. Берилій, який часто потрапляє у сплави на нікелевій базі і є причиною виникнення раку у зубного техніка та пацієнта, у WIROCER відсутній.

Недостатня антикорозійна стійкість інших сплавів на нікелевій базі, які пропонуються на ринку, не повинна бути причиною відмови від сплавів з неблагородних металів.

Металургійні аспекти

Достатня механічна стійкість і низька теплопровідність відкривають перед WIROCER широке коло застосування. Він відзначається міцним з'єднанням кераміки з металевою основою. Е-модуль еластичності сплаву є майже вдвічі вищим, ніж у сплавів з благородних металів; тому відсутня небезпека виникнення деформацій при жуванні. Виготовлення великих містків є некритичним, щонайменше з точки зору стабілізації. Якщо потрібно з'єднати багато проміжних елементів у велику конструкцію, це можна зробити за допомогою WIROCER.

З'єднання між WIROCER та керамічними масами провідних виробників не становить жодних проблем. Керамічні маси так узгоджені з властивостями WIROCER, що металокерамічне з'єднання витримує порівняння з благородними сплавами. Висока теплостійкість WIROCER гарантує безпечне спікання кераміки. Модуль еластичності при температурі спікання 960°C є багатократно вищим, ніж у сплавах з високим вмістом золота.

Це дає зубним технікам та стоматологам впевненість, що припасований протез буде добре сидіти і після керамічного спікання. Надзвичайно мала теплопровідність захищає пульпу зубів від різких перепадів температури, як це може статися, наприклад, при використанні благородних металів.

Лабораторно-технічна обробка

Хто займається на протязі чверті століття всіма видами техніки виготовлення коронок та мостів, проводить дослідження та втілює розробки, як фірма BEGO з Бремена, той володіє високими теоретичними знаннями та великим практичним досвідом. Тому сьогодні можна без проблем обробляти сплави з неблагородних металів, таких як WIROCER. Але мова йтиме про деякі важливі технологічні операції, на них потрібно звернути особливу увагу.

Моделювання / ливарні канали

Товщина коронок не повинна бути меншою від 0,3 мм. Обов'язково потрібно уникати гострих кутів. Для забезпечення монолітної міцності стінок рекомендується швидке і безпроблемне виготовлення ковпачків коронок за допомогою системи глибокого витягування Adapta. Місцеутворюючу фольгу, яка повинна бути на третину коротша від фольги коронок, потрібно перед пакуванням вийняти, щоб звільнити місце для цементу. Ковпачок з адапти треба обрізати приблизно на 1 мм вище краю препарування. Тут утворюється край коронки з цервікального воску. Можна також виготовляти ковпачки коронки за допомогою воскотопки. Важливим є те, що втрати субстанції на культі поповнюються перед моделюванням в основному металом, а ніколи керамікою. Тому важливо культю старанно розблокувати або виправити неправильне положення.

Плавильні канали мають поперечник 3,5 - 4,0 мм. Їх не можна звужувати. Для містків потрібен розподільчий канал діаметром 5 мм і ливарні канали, діаметром 4 мм. Розподільчий канал повинен бути з кожної сторони на 2 мм довшим, ніж модель містка. Поскільки масивні проміжні елементи потребують більше металу, ніж інші елементи містка, розподільчий канал в цьому районі потрібно настільки збільшити, щоб він мав такий же об'єм, як і проміжний елемент. Розподільчий канал служить при литті резервуром, який повинен подавати у проміжний елемент достатньо розплаву. Так уникають виникнення раковин у виливці під час охолодження. У виливці охолоджуються спочатку краї коронок, потім жувальні поверхні і нарешті розподільчий канал.

Пакування / лиття

Високий ступінь усадки сплавів з неблагородних металів вимагає застосування спеціальних розширюючих пакувальних мас, таких як BELLA VEST SH або BELLA VEST T. Зафіксовану на ливарному столі модель можна обробити, напр. AUROFILM. Потім її потрібно обережно просушити стисненим повітрям. Вологі компенсаційні стрічки закладаються в муфельне кільце так, щоб вони дотикалися до верхнього краю. Тоді на нижньому краю маса має контакт з муфельним кільцем. Дуже рекомендується лиття під тиском при 4 бар. Температура прогрівання лежить - в залежності від ливарної системи - в межах 950°С та 1000°С. Кінцеву температуру потрібно витримувати досить довго, щонайменше 30 хв. Ливарний матеріал WIROCER можна змішувати зі свіжим матеріалом в пропорції 1:1. Важливо, щоб він був повністю очищений піскоструменевим апаратом, щоб не порушити процесу лиття. WIROCER можна плавити відкритим полум'ям, в індукційній ВЧ-печі або способом лиття під тиском.

Попередня обробка каркасу

Обробка проводиться шліфувальним інструментом з керамічним покриттям, або фрезами з твердого металу. Важливою технологічною операцією є очищення каркасу за допомогою KOROX 250 (чистий корунд 250 mm). Тут потрібно застосувати ще один прилад, який служить виключно для очищення металевих каркасів після обробки. В іншому випадку пил ливарної маси буде заважати утримуватися кераміці на металі. Поверхня об'єкту просто обезжирюється пароструменевим апаратом. Окисної плівки WIROCER не потребує.

Нанесення кераміки

Годяться всі види наявних в торгівлі керамік з температурами спікання до 980°С. Основним є те, що грунт-маса повинна завжди наноситися двома шарами. Перший миючий шар є дуже тонким, другий маскуючий шар покриває перший. Перед кожним новим нанесенням шару кераміки каркас потрібно промивати щіткою в проточній воді. Щоб досягти чистого переходу від металу до кераміки, перший основний шар маси потрібно достатньо винести поза край металевого канту. Цей надлишок зішліфується при обробці.

Після нанесення ґрунтової маси метал не повинен більше просвічувати. На завершення проводяться наступні спікання. В основному більшість печей для спікання кераміки мають програму для тривалого охолодження з кінцевою температурою 600°С. Якщо такої програми немає, то залишайте об'єкт після кожного спікання на 2-3 хв. на столику до зникнення червоного розжарення. Далі потрібно об'єкт повільно охолоджувати під склом до температури тіла. При тому потрібно зважати на вказівки виробників кераміки.

Заключні операції

Внутрішні сторони коронки очищають високоточним струменевим апаратом за допомогою KOROX 50 (оксид алюмінію - середні зерна, 50 mm). На завершення металеві поверхні обробляють зеленими гумовими полірувачами та синьою хромо-кобальтовою полірувальною пастою, або зеленою полірувальною пастою для благородних металів.

Паяння перед та після спікання

WIROCER можна вільно паяти до і після спікання. При тому застосовується припій WIRON-LOT та флюс FLUXSOL. Паяння перед спіканням здійснюється паяльним апаратом, який дає точкове, точно дозоване полум'я. В блоці для паяння окремі паяльні деталі повинні бути вільно розміщені, щоб бути легко доступними для полум'я. Паяльна щілина повинна бути шириною біля 0,2 мм. При ремонтних пайках дефектне місце повинно мати конусоподібну форму. Припій можна накладати і приладом для точкової пайки. Припій має ті ж властивості, що і WIROCER, тому кераміка на пайці тримається так само добре.

При паянні після спікання без попереднього промивання використовується припій WGL-LOT. Так можна з'єднувати сплави з неблагородних металів між собою, а також і з благородними металами. Припій WGL-LOT виготовлений з білого золота з робочою температурою 860°С. Як флюс використовується MINOXYD. Паяльна щілина шириною 0,2 мм промащується тонким шаром флюсу. Флюс ні в якому разі не повинен потрапити на кераміку. Тому рекомендується нанести перед пайкою лак - так уникнемо контакту між флюсом і керамікою. Припій прогрівається на вогні і кладеться в щілину. Важливо, як і під час всіх пайок в печі, рівномірно і достатньо прогрівати метал до температури паяння. Паяльний блок попередньо просушується 10 хв. при 300°С. Перед досягненням температури паяння, в залежності від температури об'єкту, потрібно підтримувати температуру 800° С протягом 3 хвилини.

Лише після рівномірного і достатнього прогрівання встановити температуру паяння 860°С. Після того, через приблизно 1 хв., припій потече в паяльну щілину.

Підсумок

WIROCER пропонує клінічно бездоганні можливості. Висока стабільність каркасів і дуже мала теплопровідність створюють прекрасні передумови для виготовлення довготривалих протезів. Економія на вартості матеріалів та сплаву не є єдиним аргументом, що говорить на користь використання WIROCER.

В Тренувальному Центрі BEGO у Бремені регулярно проводяться практичні курси, на яких детально демонструється обробка WIROCER.

Геннінг Вульфес

Насколько полезна была эта статья?
0
Средняя оценка
0 голосов

Мнения специалистов + ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ
ПОДЕЛИТЬСЯ СВОИМ МНЕНИЕМ

Комментарии 0